Пијанистот Шкељзен Бафтијари настапи во Центарот за култура во Кичево

Тој пред малубројниот аудиториум имаше успешен настап на пијаното што пред 18 месеци го донираа печалбарите родум од овој регион. Бафтијари беше задоволен од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младиот пијанист од Тетово, Шкељзен Бафтијари синоќа настапи во Центарот за култура во Кичево, во рамки на манифестацијата „Празнични денови и ноќи“. Тој пред ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пијанистот Шкељзен Бафтијари настапи во Центарот за култура во Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: