Недостаток на чипови го одложува пуштањето на милиони iPhone 13 на пазарот

10 копии

Американскиот фармацевтски гигант „Џонсон и Џонсон“ денеска ја зголеми годишната прогноза за профитот и потврди дека очекува 2,5 милијарди американски долари ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Најголемите компании во Југоисточна Европа (ЈИЕ) забележаа едноцифрен пад на продажбата во 2020 година, но нивниот профит се намали ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Недостаток на чипови го одложува пуштањето на милиони iPhone 13 на пазарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: