Мицкоски: Заев на примитивен начин на Данела и покажуваше лактови и направи сексистички испад, и нормално е Арсовска да бара извинување, меѓудругото и од Шилегов


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на ТВ21 посочи дека премиерот Зоран Заев е примитивец, додека пак актуелниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Солзите и на албанката, и на македонката, и на турчинката како мајки, и на влаинката, и на србинката подеднакво болат, кога се збогуваат со своето дете кое го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никој не може да ми забрани да сонувам да ја отстранам неправдата нанесена со Договорот од Преспа, рече лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во гостување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата „Патот кон“ на телевизија Алсат М, потенцираше дека идните градоначалници од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Народот е незадоволен, луѓето се целосно разочарани, затоа што се излажани и измамени од оваа власт, затоа што не чувствуваат ништо подобро, еве 52 месеци се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју во емисијата „Патот кон“ на телевизија Алсат М, вели дека примитивен чин е тоа што Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Раководство на ВМРО-ДПМНЕ е за концептот Македонија за сите луѓе, концепт за Македонците, за Албанците, но и за сите останати луѓе во Македонија, кои не треба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Патот кон“ во Алсат М телевизија, вечерва, во однос на потенцијалните резултати од пописот во земјава, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Патот кон“ во Алсат М телевизија, вечерва истакна дека солзите на мајките од било кој етникум исто болат, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 587 | | | веќе видена

– На оваа седница предлагам оваа ставка да се зголеми на 3,5 милиони денари, со цел да се излезе во пресрет на семејствата на загинатите и повредените од ...
сите 293 | | | веќе видена

Побитно од броење на денови е да се воспостави канал на комуникација и да се направи план како да се тргне ветото, па ќе се види дали ќе е тоа декември или ...
сите 280 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Посетата на косовскиот заменик министер за правда на Блерим Салаху на Скопје е одложена, потврдија за МИА од Министерството за правда во Скопје. Салаху требаше ...
сите 217 | | | веќе видена

Баерн Минхен продолжува да биде „страв и трепет“ за Барселона, а Томас Милер енигма за Марк Андре Тер Штеген. Поранешниот германски репрезентативец вчера го ...
сите 111 | | | веќе видена

Германија има нова влада која ја сочинуваат три партии: Социјалдемократите, Зелените и Либералите. Кои се лицата во кабинетот на Олаф Шолц? Новиот германски ...
сите 167 | | | веќе видена

Охрид, 9. декември 2021 (ИНПРЕС) – Според официјалните податоци на Министерството за здравство на Република Македонија, во првата недела од декември, во Охрид ...
сите 392 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски денеска во Скопје, ќе се обрати на ...
сите 219 | | | веќе видена

Бучковски зборува за неизвесност, додека Владата е сигурна дека само што не сме добиле датум за преговори. Бучковски со истиот наратив како Заев пред две ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Заев на примитивен начин на Данела и покажуваше лактови и направи сексистички испад, и нормално е Арсовска да бара извинување, меѓудругото и од Шилегов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: