Скопје повторно ќе биде град на соживот, соработка и солидарност, порача Арсовска од Сарај


„Скопје повторно ќе биде град на соживот, соработка и солидарност. Скопје ќе има ред во сообраќајот. Достапен и ефикасен јавен превоз. Ќе биде град во кој ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно последните информации на ДИК, независната кандидатка за градоначалник со поддршка од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска го претица Петре Шилегов, кандидатот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје Данела Арсовска своето гласачко право на локалните избори 2021 година го оствари утринава во 10 часот во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кандидатка за градоначалник на Скопје Данела Арсовска денеска го оствари своето право на глас на Локалните избори на гласачкото место во општина Ѓорче Петров. ...
| | веќе видена | слични

–Заедно со семејството гласавме на локалните избори и се надевам дека ќе донесеме убава промена за градот Скопје и една убава промена за она кое што сметаме ...
| | веќе видена | слични

Апсолутно може Скопје да има бесплатен, модерен, брз и ефикасен јавен превоз кој што ќе ги исполни барањата на жителите на Скопје, потенцираше во Тема на денот ...
| | веќе видена | слични

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје Данела Арсовска во врска со коментарите во јавноста дека иако е независен кандидат е директно поддржана од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје повторно ќе биде град на соживот, соработка и солидарност, порача Арсовска од Сарај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: