33-годишник од Мешеишта се заканувал на вработен во струшкиот затвор

6 копии
9 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против В.И.(23) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело злоупотреба на лични податоци. На ...
| | веќе видена | слични

Поднесена е кривична пријава против тетовец заради постирање фотографии со експлицитна содржина од женско лице, соопшти денеска Министерството за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против еден малолетник од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „тешка телесна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кумановската полиција уапси 27 годишен кумановец кој се сомничи дека извршил тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државјанин од Турција бил уапсен на граничниот премин Деве Баир под сомнение дека фалсификувал исправа, соопшти полицијата. Вчера во 11.30 часот на Граничниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 11.30 часот на Граничниот премин „Деве Баир”, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа” (возачка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Предвремени парламентарни избори се единствен излез од кризите кои ги живее Македонија. Колку и да се инаети Ковачевски на крај ќе мора да седне на маса со ...
сите 585 | | | веќе видена

Руската државна телевизија соопшти дека Москва би можела да распореди тактичко нуклеарно оружје на нејзините европски граници доколку Финска и Шведска дозволат ...
сите 548 | | | веќе видена

„СДСМ преку парламентарното мнозинство и Владата што ги предводи, успешно се справува со последиците од глобалната економска криза. Се реализира пакет од 26 ...
сите 284 | | | веќе видена

Соборот на СПЦ денеска го одобри канонското единство на СПЦ со Македонската православна црква, односно „Охридска архиепископија“, пишуваат српските медиуми. ...
сите 497 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 148 | | | веќе видена

Минатата недела, Северна Кореја информираше за првото избивање на „експлозивна” епидемија, откако над две години тврдеше дека во земјата нема заразени. ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 96 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

33-годишник од Мешеишта се заканувал на вработен во струшкиот затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: