(Фото) Столе, Кире и Алиоски го одбележаа 50 јубилеен настап за Македонија

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
| | веќе видена | слични

„Панцирите“ се дел од фудбалската елита долги години, меѓутоа покажаа голема некултура на гостувањето во Скопје со тоа што оставија вистински неред зад себе. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Угледниот „Билд“ се пофали дека имал ексклузивно право да ја посети соблекувалната на Германците на националната арена „Тодор Проески“ и бил дел од прославата ...
| | веќе видена | слични

Вчера се одигра натпреварот помеѓу Македонија и Германија, а германската јавност покажа голема заинтересиранот за овој натпревар. Еден ден по натпреварот „РТЛ“ ...
| | веќе видена | слични

Германската телевизија РТЛ, која синоќа го пренесуваше мечот од Скопје помеѓу Македонија и Германија, објави дека повеќе од седум милиони Германци го следеле ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот фудбалер на Германија, Лотар Матеус синоќа го гледаше натрепварот меѓу Македонија и Германија на арената „Тоше Проески“ во Скопје. Натпреварот се ...
| | веќе видена | слични

Победата над Македонија на германските фудбалери им донесе пласман на Светско првенство, па тие после средбата, се опуштиле во соблекувалната на арената „Тодор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 303 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Фото) Столе, Кире и Алиоски го одбележаа 50 јубилеен настап за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: