Премиерот и владината делегација се поклонија пред Могилата на непобедените


Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
| | веќе видена | слични

Македонското друштво “Илинден“-Тирана од името на сите Македонци кои живеат во Албанија упати честитка по повод 11 Октомври-Денот на народното востание. ...
| | веќе видена | слични

„Можеме да бидеме сигурни дека ако не бевме дел од антифашистичката коалиција, денес немаше да имаме своја држава. Само како дел од неа, можевме да дојдеме до ...
| | веќе видена | слични

Горан Герасимовски кандидатот за градоначалник на општина Центар од СДСМ и Коалицијата заедно со подржувачите на борците од НОБ, носителката на листа во ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на Свети Николе, од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Дејан Владев, денеска положи свежо цвеќе пред споменикот на загинатите борци од Втората ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со владина делегација со заменик-претседателот на Владата задолжен за економски ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски заедно со пратеникот Бране Петрушевски и носителот на советничката листа за општина Куманово денеска положија ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Охрид, Кирил Пецаков денеска положи цвеќе пред спомениците на македонските предци по повод празникот 11 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 114 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 361 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 383 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Тие се во стабилна здравствена состојба и се хоспитализирани на Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија.Министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 613 | | | веќе видена

Ги пронашле вчера во авион на аеродромот Шипхол во Амстердам.Да потсетиме, минатата недела во Амстердам од Јужна Африка пристигнаа патници со два авиони, а ...
сите 459 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот и владината делегација се поклонија пред Могилата на непобедените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: