Леона Кичеец: Сакам чист Охрид, полн со млади луѓе исполнети со ентузијам

Леона Кичеец, една од помладите кандидати за советник во општина Охрид, од независната листа Охрид пред се, вели „Сакам чист Охрид полн со млади луѓе“. Што ...
| | веќе видена | слични

Во недела, на 17-ти октомвири Вие сте локолната власт. Тој ден, како што вели старата, добра и мудра народна поговорка: „Во Вас е и ножот и погачата“, рекоја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Африм Гаши на Илинденска број 2, доколку добие зеелно светло утре од неговите сопартијци, ќе влезе со министерска фотелја и на Зоран Заев и на Али Ахмети. ...
сите 433 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 203 | | | веќе видена

По десет дена, роднините на починатите од трагичната автобуска несреќа во која животот го загубија 45 лица, денеска на скопскиот аеродром ги пречекаа ...
сите 284 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 261 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 155 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 180 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Леона Кичеец: Сакам чист Охрид, полн со млади луѓе исполнети со ентузијам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: