ВМРО-ДПМНЕ: Цените на основните продукти пораснаа за 20%, а Заев лаже дека сè е во ред

10 копии

Инфлацијата со најава да расте, цените скокаат, а Заев лаже дека сè е во ред, обвинуваат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Цените на основните продукти во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Инфлацијата ги голта парите на граѓаните, платите тапкаат во место, нема раст. Само во последната година цените на основните производи во малопродажба пораснаа ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Дали овој тренд на зголемување на цените може да предизвика економски и психолошки шокови, а притоа велиме дека сето тоа е под контрола и имаме инструменти да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 167 | | | веќе видена

Во земјава има вкупно 6.813 активни случаи на КОВИД-19 од кои најголемиот број 3.413 се во главниот град по што следат Куманово со 564, Велес со 318, Охрид со ...
сите 337 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 259 | | | веќе видена

На три кола до крајот македонската фудбалска репрезентација е на второто место во својата група, сами си ја кроиме судбината, но не се големи шансите тоа да ...
сите 200 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Цените на основните продукти пораснаа за 20%, а Заев лаже дека сè е во ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: