Ученик нападнат од вработено лице како обезбедување во основно училиште

Вработен како обезбедување во основно училиште во Кочани физички нападнал ученик во училиштето и му нанел повреди. Како што информираат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: < 1 минутa СВР Скопје поднесе кривична пријава против Ј.Б.(19) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „даночно ...
| | веќе видена | слични

Против 34-четиригодишен македонски државјанин и 41-годишна државјнка на Албанија поднесена е кривична пријава откако се приведени по обид во продажен објект во ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.А.(45) од с.Опае, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“ и ...
| | веќе видена | слични

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.И.(29) и В.И.(20) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојничка кражба“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 296 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 242 | | | веќе видена

Високиот претставник на германскиот Бундестаг за Западен Балкан, Мануел Сарацин во Скопје изјави дека а ко Македонија го отфрли францускиот предлог, друг може ...
сите 169 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 165 | | | веќе видена

Да не се разбереме погрешно, ова не е став дека либерално-демократскиот свет е пред колапс. Напротив, дека центарот на влијание и одлучување, а со тоа и ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ученик нападнат од вработено лице како обезбедување во основно училиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: