„Спас за Маврово“ – протест на жителите на мавровските села против дивоградбите и уништувањето


Во недела, на 10 октомври, жителите на мавровските села: Леуново, Никифорово, Врбен, Маврови Анови, Маврово и сопствениците на викендици околу Мавровското ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Денес сме во посета на општина Маврово Ростуше, тука сме денес во Леуново да поразговараме со локалното население, во однос на најактуелните случувања. Мислам ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Позади мене можете да забележите еден обид од страна на актуелниот градоначалник за изигрување на законите и за манипулација со законите. Затоа што четири ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како ваш пријател и сосед добро ги знам проблемите кој секојдневно заедно ги живееме. Проблемите се дел од вашето и нашето секојдневие. Тие се истите оние ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 392 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 285 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Татко си го однел малолетниот син во полициска станица откако ранил друг малолетник со нож. - На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во ...
сите 292 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Спас за Маврово“ – протест на жителите на мавровските села против дивоградбите и уништувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: