Точно еден месец од трагедијата во Тетово: Истрагата сè уште не е завршена, се чека извештајот на германските форензичари


Eден месец по трагедијата со пожарот во тетовската модуларна болница, остануваат познати само причините за избувнување на пожарот, додека обвинителството го ...
| | веќе видена | слични

Од Јавното обвинителство на почетокот на месец октомври соопштија дека со вештачењето се утврдува дека пожарот настанал како последица од електрична куса врска ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски амбасадор во ОБСЕ, Арсим Зеколи, со коментар по денешните пресуди за петтемина што протестираа за трагедијата во тетовската модуларна ...
| | веќе видена | слични

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на ...
| | веќе видена | слични

Петмина демонстранти, кои на 17 септември учествуваа во насилните протести по пожарот во тетовскиот модуларен ковид-центар во кој загинаа 14 лица, се осудени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е непознат за јавноста, не добил поддршка од граѓаните на избори, ама добил доверба од Заев и затоа прифатил да биде премиер, да води влада ...
сите 254 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека владата на Зоран Заев потроши пет години, а не мрдна со прст за гасификација на државата.Напротив ветуваше дека ќе ја гасифицира ...
сите 279 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 74 | | | веќе видена

Спротивставени мислења делат пратениците од опозицијата и од владејачките партии и на денешната расправа во Собранието за избор на новата влада. Според ...
сите 99 | | | веќе видена

Мандатарот Димитар Ковачевски нема изборен легитимитет и тоа ќе биде хендикеп во работата, рече пратеникот Антонио Милошоски вечерва кон крајот на собраниската ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Точно еден месец од трагедијата во Тетово: Истрагата сè уште не е завршена, се чека извештајот на германските форензичари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: