Во мода го враќа ГУЧИ, а трендсетерките веќе го присвоија: Ова есенско винтиџ парче може да го најдете и во гардеробите на баба (и дедо)!

Сите знаеме дека ретро модната сезона толку често носи стари трендови, понекогаш дури и долго заборавени, „напуштени“ во осумдесеттите и деведесеттите години. ...
| | веќе видена | слични

Ако сакате нешто префинето, нежно, женствено и елегантно - овој кошула фустан на ЕЛЕНА ЛУКА го содржи токму тоа. Со безвременска естетика, ќе биде вашиот ...
| | веќе видена | слични

Оваа есен бирајте поживи бои. Модните детали со потемна боја оставете ги за некој друг период. Модната пандемија се фокусираше на се што е поврзано со спортот, ...
| | веќе видена | слични

Викторија Бекам одамна се смета за стилска икона и жена чии стајлинзи поставуваат нови трендови. Сопругата на Дејвид Бекам и модна дизајнерка - Викторија ...
| | веќе видена | слични

Нема да погрешите со црн или камел капут, но ќе го направите вистинскиот избор доколку одлучите да купите модел во супер-совршена зелена нијанса! Ако ви се ...
| | веќе видена | слични

Есента со себе донесе цела рака кафеави нијанси, беж, како и окер нијанси, односно сите оние кои добро се вклопуваат со нијансите што оваа сезона ги донесе со ...
| | веќе видена | слични

Овој модел обично доаѓа со длабок струк, што е добитна комбинација за женска та фигура Еден од трендовите што повремено доаѓа до израз се фармерките со широки ...
| | веќе видена | слични

Модните експерти нѝ носат добри вести - во тренд ќе бидат тонови кои одлично прилегаат на секоја жена. Без разлика дали сте русокоса, бринета или црнка, можете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 414 | | | веќе видена

ДНК профилите за идентификацијата на жртвите во тешката автобуска несреќа во Бугарија, заедно со записници за испитување на осум сведоци, како и целокупната ...
сите 509 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 130 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 281 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Двајца од вкупно седумте пациенти кои беа хоспитализирани во болницата „Пирогов“ ги очекуваме да пристигнат од Бугарија. Јас утрово разговарав со директорот на ...
сите 303 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во мода го враќа ГУЧИ, а трендсетерките веќе го присвоија: Ова есенско винтиџ парче може да го најдете и во гардеробите на баба (и дедо)!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: