Се уште истрагата не е завршена, се чека извештајот на германските форензичари


Неотповикливи оставки по пожарот во кој загинаа 14 лица си поднесоа директорите на тетовската болница Флорим Бесими и Артан Етеми кои како што изјави премиерот ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски амбасадор во ОБСЕ, Арсим Зеколи, со коментар по денешните пресуди за петтемина што протестираа за трагедијата во тетовската модуларна ...
| | веќе видена | слични

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на ...
| | веќе видена | слични

Петмина демонстранти, кои на 17 септември учествуваа во насилните протести по пожарот во тетовскиот модуларен ковид-центар во кој загинаа 14 лица, се осудени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Судот во Тетово започна рочиштето за 5-те обвинети кои протестираа по трагедијата од 8 септември во Тетово кога изгореа 14 пациенти во модуларната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние ако не го залуламе тој чамец на клиентелизмот за да не знае што го снашло, никогаш нема да успееме да одиме напред. Нашата одговорност е многу поголема од ...
сите 228 | | | веќе видена

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 74 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани, крајот на 2021 го завршивме со прогласување на ...
сите 294 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека владата на Зоран Заев потроши пет години, а не мрдна со прст за гасификација на државата.Напротив ветуваше дека ќе ја гасифицира ...
сите 298 | | | веќе видена

Мандатарот Димитар Ковачевски нема изборен легитимитет и тоа ќе биде хендикеп во работата, рече пратеникот Антонио Милошоски вечерва кон крајот на собраниската ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се уште истрагата не е завршена, се чека извештајот на германските форензичари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: