„И сега што? Кој ќе ја преземе вината, продолжниот кабел?“ – Јавноста бара одговорност за пожарот во Тетово,


Дали и кој ќе одговора за пожарот во тетовската модуларна болница – останува отворено прашање, за кое целата јавноста очекува одговори. Се бара одговорност за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски амбасадор во ОБСЕ, Арсим Зеколи, со коментар по денешните пресуди за петтемина што протестираа за трагедијата во тетовската модуларна ...
| | веќе видена | слични

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на ...
| | веќе видена | слични

Петмина демонстранти, кои на 17 септември учествуваа во насилните протести по пожарот во тетовскиот модуларен ковид-центар во кој загинаа 14 лица, се осудени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Судот во Тетово започна рочиштето за 5-те обвинети кои протестираа по трагедијата од 8 септември во Тетово кога изгореа 14 пациенти во модуларната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Во текот на вториот ден од собраниската седница за избор на влада, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и потпретседател на партијата Александар Николоски реплицираше на ...
сите 342 | | | веќе видена

Предлогот на нова Влада е стара песна со нов глас, само со уште послаб хор. Луѓето кои беа во составот на минатата Влада која требаше да биде реформска, не ...
сите 448 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„И сега што? Кој ќе ја преземе вината, продолжниот кабел?“ – Јавноста бара одговорност за пожарот во Тетово,

Од:
До кого (е-маил):
Порака: