Заев – Судот и Обвинителството ќе одлучат за одговорноста за пожарот во болницата во Тетово


Јавното обвинителство и Судот ќе одлучат дали има некоја човечка, индивидуална, субјективна или каква било одговорност за пожарот во ковид модуларната болница ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една недела молк од собранискиот спикер Талат Џафери за тоа дали ќе ја прекине паузата на парламентот за да свика итна седница за разрешување на министерот ...
| | веќе видена | слични

Итна седница за рарзешување на Венко Филиче и Илир Хасани, најверојатно нема да има. Иако собранискиот спикер Талат Џафери официјално се уште не се изјаснил за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поминаа 2 дена, а се уште никој не превзема одговорност затоа што пациентите на Инфективното одделение во Велес беа оставени без елементарна грижа додека ...
| | веќе видена | слични

Сакаме да ве известиме дека денес ВМРО-ДПМНЕ поднесе приговор до Државната изборна комисија, известување до Државната комисијата за пречување на корупција и до ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во Романија цела влада си даде оставка, а Филипче за 14 жртви вели кабелот е виновен. Насекаде во светот после поголема трагедија или несреќа која се случува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ненад Коциќ и СДСМ, 24 часа молчат по злоупотребата на медицинскиот персонал од Инфективното одделение во текот на нивното работно време, реагираат преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и Коциќ не најдоа оправдување после реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ за крајно неморалниот партиски настан каде во текот на работното време го извадија целиот ...
| | веќе видена | слични

Дел од јавноста и експертите реагираат по одлуката на премиерот Зоран Заев да ги задржи министерот за здравство Венко Филипче и неговиот заменик Илир Хасани и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 74 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани, крајот на 2021 го завршивме со прогласување на ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев – Судот и Обвинителството ќе одлучат за одговорноста за пожарот во болницата во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: