Обид за напад врз кандидатот за градоначалник Димитриевски

10 копии
5 копии
2 копии
3 копии

Вчера вечерта е уапсен скопјанец, кој криумчарел мигранти од Куба, а надлежните информираат дека меѓу нив имало и малолетник „На 13.10.2021 околу 20.00 часот ...
| | веќе видена | слични

На 12.10.2021 во 13.25 часот во СВР Куманово М.П. (45) пријавил дека едно лице се обидело да изнуди средства во замена за гласови на избори. Се преземаат мерки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 510 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ го обвини претседателот Зоран Милановиќ дека го уништува угледот и кредибилитетот на Хрватска. Пленковиќ додаде дека ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обид за напад врз кандидатот за градоначалник Димитриевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: