Мицкоски: Заев и Филипче се директно одговорни за трагедијата во Тетово, поради нивни бизнис зделки


Наместо да имаше целосна истрага, наместо уште првиот ден најодговорните да бидат повикани во обвинителството да даваат искази, да се препотуваат, а премиерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека џебовите на власта се полнат, брутално се осиромашува народот, истата таа власт која се богати, го осиромашува народот, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Во Крива Паланка сѐ што ветија не исполнија. Пред 4 години ветуваа гасификација, нова пречистителна станица, брана на селска река во Конопница, нов затворен ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски во Тема на денот на Сител се огласи и за енергетската криза којашто е застапена секаде во Европа не само во Македонија, но тој нагласува ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето во Тема на денот на Сител на одговор на прашање дали не очекува тешка зима со однос на тоа дека имаме ...
| | веќе видена | слични

Додека џебовите на власта се полнат, брутално се осиромашува народот, истата таа власт која се богати, го осиромашува народот, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Во денешната „Тема на денот“, на телевизија ТВ Сител претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во врска со најавената енергетска криза илустрираше преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 391 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите во врска со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери кој им вика на вработените од ...
сите 299 | | | веќе видена

На Блискиот Исток бројот на новозаразени со коронавирусот пораснал за повеќе од 60 проценти, а во Северна и Јужна Америка за 26 проценти, велат од Светската ...
сите 176 | | | веќе видена

Вчера во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Сенокос малолетник од селото со остар предмет повредил друг малолетник од истото село.Тој ...
сите 291 | | | веќе видена

САД и ЕУ го разбираат ветото за Македонија, велат бугарскиот претседател Румен Радев и потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова. Радев вели дека за ...
сите 332 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Заев и Филипче се директно одговорни за трагедијата во Тетово, поради нивни бизнис зделки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: