Капетанот на „Коста Конкродија“ сркшнал од банална причина

2 копии

Италијанските власти денеска ја прекинаа потрагата по исчезнатите лица на бродот „Коста Конкордија“, поради превртување на бродот, што во петокот се насука во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Педесет и двегодишниот Франческо Скетино, капетан на бродот “Коста Конкордија“, кој се насука во близина на Тоскана, на денешното сослушување рекол дека не бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако записите од црната кутија го зборуваат спротивното, капетанот на насуканиот крузер „Коста Конкордија“ Франческо Счетино на сослушувањето изјавил дека се ...
| | веќе видена | слични

Во петокот, луксузниот број “Коста Конкордија” со повеќе од 3.200 патници и екипаж од илјада луѓе удри во гребен, се преврте и делумно потона. Властите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Капетанот на „Коста Конкродија“ сркшнал од банална причина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: