БАЈДЕН И ПОРАЧА НА УРСУЛА ФОН ДЕР ЛАЈЕН: Проширувањето на ЕУ да ја опфати и Македонија


Американската амбасадорка во Македонија, Кејт Мери Брнс на Твитер објави дека Претседателот на САД, Џо Бајден, вчера во телефонски разговор со претседателката ...
| | веќе видена | слични

Членството во ЕУ, за кое од некоја чудна причина многу нации сонуваат, не е на маса. По самитот во Брдо кај Крањ во Словенија стана јасно дека шесте земји на ...
| | веќе видена | слични

Промената на мрачната слика за Македонија кај обичните граѓани на западна Европа, во наредниот период, мора да биде еден од главните стратегиски потфати ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Истакнатиот претставник на германските социјалдемократи (СПД) во Бундестагот, Јосип Јуратовиќ и предлага на Европската унија да ја редефинира својата политика ...
| | веќе видена | слични

Предлагам прашањето меѓу Бугарија и Северна Македонија да се предаде на меѓународната заедница и тој спор да се реши со формирање на арбитрарно тело, како што ...
| | веќе видена | слични

„Изминатите повеќе од две години сведоци сме кога проширувањето паѓа се подолу на агендата на ЕУ и сите овие настани не водат до суштината на овој процес. ...
| | веќе видена | слични

Балканските лидери имаат различни очекувања за процесот за проширување на Европската Унија, по завршувањето на словенечкиот самит за Западен Балкан. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 474 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 208 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски.Ја информираме ...
сите 204 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
сите 379 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАЈДЕН И ПОРАЧА НА УРСУЛА ФОН ДЕР ЛАЈЕН: Проширувањето на ЕУ да ја опфати и Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: