Брнз: Бајден разговарал со Фон дер Лајен за проширувањето на ЕУ, во кое би била вклучена и Македонија


Претседателот Џозеф Р. Бајден денеска разговарал со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен и ја потврдил неговата поддршка за Европската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бидејќи верувам дека добрососедските односи и дијалогот се формулата за успех, предлагам да се создаде младински совет меѓу Бугарија и Северна Македонија – ...
| | веќе видена | слични

Балканските лидери имаат различни очекувања за процесот за проширување на Европската Унија, по завршувањето на словенечкиот самит за Западен Балкан. ...
| | веќе видена | слични

Професорот Зоран Илиевски од катедрата за политички науки на правниот факултет при УКИМ во интервју за ,,Мартенс центарот” зборува за односите во регионот и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гледам можност за разговор и мислам дека интеграцијата на Западен Балкан ќе биде успех за регионот, за ЕУ и за Бугарија. Бугарија има потенцијал и искуство, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 162 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брнз: Бајден разговарал со Фон дер Лајен за проширувањето на ЕУ, во кое би била вклучена и Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: