Кривична пријава против лице од Прилеп поради закани кон кандидат за градоначалник

СВР Битола – Одделение за внатрешни работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Т. (27) од Прилеп, поради постоење ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривичнa пријавa против М.С.(42) од Свети Николе, за сторено кривично дело „недозволено ...
| | веќе видена | слични

Вработен како обезбедување во основно училиште во Кочани физички нападнал ученик во училиштето и му нанел повреди. Како што информираат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полицијата ќе поднесе кривична пријава против 36-годишно лице кое извршило кривично дело насилство врз дете. „Пријавениот, вработен како обезбедување во ...
| | веќе видена | слични

Во недела, на 10 октомври, жителите на мавровските села: Леуново, Никифорово, Врбен, Маврови Анови, Маврово и сопствениците на викендици околу Мавровското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 389 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 259 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Андреј Петров член на ИО и поранешен пратеник на СДСМ во емисијата 24 анализа потенцираше дека доообјаснувањето на Макрон во врска со пристапните реговори е ...
сите 438 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава против лице од Прилеп поради закани кон кандидат за градоначалник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: