Капетанот на Конкордија ги загрозил животите на луѓето за да му направи услуга на келнерот?!

Антонело, дојди да видиш, сосема сме блиску до твојот Џиљо, му рекол капетанот Скетино на шефот на келнерите. Капетанот на Коста Конкордија го доближил бродот ...
| | веќе видена | слични

Во петокот, луксузниот број “Коста Конкордија” со повеќе од 3.200 патници и екипаж од илјада луѓе удри во гребен, се преврте и делумно потона. Властите во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зад бродоломот на луксузниот туристички брод „Коста Конкордија“, кој во петокот вечерта се насука во близина на брегот на Тоскана, се кријат многу тајни, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 583 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 342 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Капетанот на Конкордија ги загрозил животите на луѓето за да му направи услуга на келнерот?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: