Млада Месечина на 6 октомври: Доаѓа магија во нашите животи


Љубовта е најубавата движечка сила на светот и најголема инспирација на многу уметници од различни делови од светот. Но, таа не е секогаш среќна и успешна. Низ ...
| | веќе видена | слични

Околу 50 отсто од здравите лица имаат повремена, а 15 до 20 отсто хронична несоница, која може сериозно да влијае врз квалитетот на животот Несоницата и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вистинскиот начин брзо да се доведете во форма Ако сте доволно упорни, нема ништо што не можете да го направите. И тоа особено важи за вежбањето. Овој пат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што не можете да се натерате да се заљубите во некого, така треба да имате реален став за фактот дека и вие можеби нема да му се допаднете доволно. Можеби ...
| | веќе видена | слични

Овен Бавни сте и поспани. Ова не мора да ве загрижува бидејќи не станува збор за никаква болест, туку за минлив замор што е резултат на претходното динамично ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Млада Месечина на 6 октомври: Доаѓа магија во нашите животи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: