Дали крузерот `Конкордија` се насукал `поради келнерот`? (видео)

Во петокот, луксузниот број “Коста Конкордија” со повеќе од 3.200 патници и екипаж од илјада луѓе удри во гребен, се преврте и делумно потона. Властите во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зад бродоломот на луксузниот туристички брод „Коста Конкордија“, кој во петокот вечерта се насука во близина на брегот на Тоскана, се кријат многу тајни, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 187 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали крузерот `Конкордија` се насукал `поради келнерот`? (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: