Засега не се планираат нови рестриктивни антиковид мерки

Приказната трае една година. За таа година министерот за здравство Венко Филипче пред се поради над 6500 починати од Ковид падна од над 60 % поддршка на нешто ...
| | веќе видена | слични

Ние не инвестираме во споменици, инвестираме во луѓе кои прават историја, истакна министерот за здравство Венко Филипче на промотивниот митинг на кадрите на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Филипче глуми загрижен министер, а на митинзи не си ги почитува сопствените протоколи. Филипче преку ден глуми загриженост и апелира на почитување на мерките, ...
| | веќе видена | слични

Само 24 дена откако живи изгореа 14 пациени во тетовската болница ресорниот министер Венко Филипче секој ден насмеан учествува во кампањата за локални избори. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Третата доза ќе можат да ја добијат сите граѓани, особено оние кои се изложени на ризикот од зараза на своето работно место, без разлика на возраста и дали ...
| | веќе видена | слични

TопМакедонија главна страна На Филипче му текна – на осмиот ден од кампањата дели препораки за партиските собири 5 часа ago Политичарот Венко Филипче не ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Засега не се планираат нови рестриктивни антиковид мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: