„Коста Конкордија“ веројатно заринкала поради каприц на капетанот кој сакал да направи услуга на член на екипажот

Нова верзија за причините за трагедијата со италијанскиот туристички брод „Коста Конкордија“ открива денеска весникот „Кориере дела Сера“. Според таа верзија, ...
| | веќе видена | слични

Во петокот, луксузниот број “Коста Конкордија” со повеќе од 3.200 патници и екипаж од илјада луѓе удри во гребен, се преврте и делумно потона. Властите во ...
| | веќе видена | слични

Педесет и двегодишниот Франческо Скетино, капетан на бродот “Коста Конкордија“, кој се насука во близина на Тоскана, на денешното сослушување рекол дека не бил ...
| | веќе видена | слични

Зад бродоломот на луксузниот туристички брод „Коста Конкордија“, кој во петокот вечерта се насука во близина на брегот на Тоскана, се кријат многу тајни, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 287 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Коста Конкордија“ веројатно заринкала поради каприц на капетанот кој сакал да направи услуга на член на екипажот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: