Затворен вакциналниот пункт „Борис Трајковски“ – МАЛ БИЛ ИНТЕРЕСОТ

Вакциналниот пукнт кој се наоѓаше во малата сала во СЦ Борис Трајковски, повторно е затворен. Тој беше најголем функционален пункт и од синоќа повеќе не е во ...
| | веќе видена | слични

Десет лица починаа од ковид-19 во изминатите 24 часа и потврдени се 316 нови случаи од направените 3.846 тестирања, објави Министерството за здравство. Тројца ...
| | веќе видена | слични
10 копии
8 копии
2 копии
2 копии

Министерството за здравство вчера пријави дури 3.654 оздравени пациенти од коронавирусот, уште од август, кои оздравеле претходно, но досега за нив не се ...
| | веќе видена | слични

 Македонија е мала држава и претпоставуваме дека можете да ги наброите градовите, барем оние поголемите. Но, знаете ли каде се наоѓаат на карта? Официјално, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Лидерот Африм Гаши вчера потпиша програма за заедничко дејствување и приклучување во Владата со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој најави дека ...
сите 605 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 362 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 362 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 206 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затворен вакциналниот пункт „Борис Трајковски“ – МАЛ БИЛ ИНТЕРЕСОТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: