13 000 од донираните бугарски Фајзер вакцини ќе фрлиме, им помина рокот

Откако претходно беше затворен пунктот во големата сала во Спортскиот центар, а потоа беше стартуван во малата сала, од денеска официјално нема веќе вакцинални ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спортскиот центар ,,Борис Трајковски од денеска се затвора за вакцинација. Сите граѓани кои првата доза ја примиле на овој вакцинален пункт , за ревакцина ќе ...
| | веќе видена | слични

Од денеска нема примаење вакцини во малата сала во спортскиот центар А1 Арена „Борис Трајковски“. Неофицијално пунктот е затворен поради намалениот интерес за ...
| | веќе видена | слични

По месец и половина функционирање, од утре нема вакцинација против Ковид во малата сала во спортскиот центар „Борис Трајковски“. Неофицијално пунктот е ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот вакцинален пункт во Македонија во спортскиот центар „Борис Трајковски“, од синоќа е затворен поради намален интерес од страна на граѓаните за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Неискористените вакцини против Ковид -19 кои беа донација од Република Бугарија, поради истекот на рокот ќе бидат уништени како медицински отпад, потврдија од ...
| | веќе видена | слични

Тринаесет илјади дози вакцини против ковид-19 кои Македонија ги доби како донација од Бугарија ќе бидат уништени како медицински отпад, велат од Министерството ...
| | веќе видена | слични

Македонските здравствени власти ќе уништат дел од вакцините Фајзер кои пристигнаа како донација од Бугарија, поради тоа што им е истечен рокот на употреба, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 413 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на американскиот Стејт Департмент за стабилизирање на безбедносните ...
сите 197 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 338 | | | веќе видена

Се сеќавам беше се уште генерален секретар, како партија ги живеевме едни од најтешките моменти, се сретнавме во ходниците на партијата поразговаравме, знаевме ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

13 000 од донираните бугарски Фајзер вакцини ќе фрлиме, им помина рокот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: