Штедачите во Еуростандард се сомневаат во начинот на кој се води стечајната постапка

2 копии
3 копии

Време зa читање: 3 минути „Што може да правите кога Основниот граѓански суд Скопје игнорира одлука на Уставен суд и не ја спроведува во дело? Ова прашање ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на своја денешна четврта седница го донесе Решението за назначување на копретседавачи и членови во заедничките меѓувладини работни групи за ...
сите 336 | | | веќе видена

Македонија неславно го заврши својот настап на ЕП 2022, продолжувајќи го трендот на се послаби резултати на големите натпреварувања. Во Виена и во Египет барем ...
сите 498 | | | веќе видена

-ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од Владата да има претставници во работните групи со Бугарија, а доколку и добие покана опозициската партија нема да учествува ...
сите 110 | | | веќе видена

МАКЕДОНСКО - БУГАРСКИТЕ ОДНОСИ ОСТАНУВААТ ВО ФОКУСОТ Доминантно разговаравме на кој начин да ја вратиме довербата, изјави премиерот Димитар Ковачевски во ...
сите 391 | | | веќе видена

– Електричната енергија и затоплувањето на Скопје ни беа двете теми на кои се фокусираме периодов. Се ќе направам граѓаните да имаат топли радијатори и кажав ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штедачите во Еуростандард се сомневаат во начинот на кој се води стечајната постапка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: