Во Обвинителство стигнал извештајот од увидот на МВР за пожарот во кој изгореа 14 пациенти


Денеска до тетовското Основно јавно обвинителство пристигнал полицискиот извештај од извршениот увид во изгорената модуларна болница во која загинаа 14 луѓе. ...
| | веќе видена | слични

Еден месец од трагичниот настан кој се случи во тетовската модуларна болница. Приината за пожарот се знае но не и виновниците. Првичните наоди покажаа дефект ...
| | веќе видена | слични

Eден месец по трагедијата со пожарот во тетовската модуларна болница, остануваат познати само причините за избувнување на пожарот, додека обвинителството го ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во Романија цела влада си даде оставка, а Филипче за 14 жртви вели кабелот е виновен. Насекаде во светот после поголема трагедија или несреќа која се случува ...
| | веќе видена | слични

Дел од јавноста и експертите реагираат по одлуката на премиерот Зоран Заев да ги задржи министерот за здравство Венко Филипче и неговиот заменик Илир Хасани и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако ги дадов сите одговори, ќе се повторам за да биде почисто. Реков дека важен влезен елемент за донесувањето на мојата одлука ќе биде истрагата во делот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неотповикливи оставки по пожарот во кој загинаа 14 лица си поднесоа директорите на тетовската болница Флорим Бесими и Артан Етеми кои како што изјави премиерот ...
| | веќе видена | слични

Дали и кој ќе одговора за пожарот во тетовската модуларна болница – останува отворено прашање, за кое целата јавноста очекува одговори. Се бара одговорност за ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство и Судот ќе одлучат дали има некоја човечка, индивидуална, субјективна или каква било одговорност за пожарот во ковид модуларната болница ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во партиското соопштение испратено до средствата за јавно информирање од опозициската партија велат дека изјавата на Пивоваров е скандал и прикривање на ...
сите 507 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 576 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на денешниот состанок раговарале и за појавата на новата варијанта на корона ...
сите 340 | | | веќе видена

Многу сериозен дел од поделбата на владиниот колач, што партија со само четири пратеници во други околности не би можела да го добие би можел да биде главниот ...
сите 168 | | | веќе видена

Она што го ветивме во предизборниот период за време на кампањата на локалните избори, веќе веднаш почнуваме да го реализираме. Денеска го започнуваме проектот ...
сите 97 | | | веќе видена

– Мнозинство има, тоа можам да го потврдам, очекуваме со овие разговори ова мнозинство да се зголеми дополнително и да да биде стабилно за да може во наредните ...
сите 305 | | | веќе видена

Алах да им даде рај на починатите, а на повредените што поскоро опоравување, напиша вчера на својот фејсбук-профил Беким Хаџиу, сопственикот на „Беса транс“, ...
сите 220 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Обвинителство стигнал извештајот од увидот на МВР за пожарот во кој изгореа 14 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: