Во Израел помалку од 10 случаи на воспаление на срцето, по примањето на трета доза Фајзер


Според неодамна објавените податоци, израелското Министерство за здравство идентификуваше помалку од 10 случаи на воспаление на срцето по третата доза на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Северна Македонија е на списокот со 47 земји кои се опфатени со ова олеснување на британската влада, што значи дека нема да мора да поминат 10 дена во карантин ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Сè повеќе земји ширум светот на сличен начин ги принудуваат работниците и другите граѓани да се вакцинираат против Ковид-19. И Канада се приклучи на оваа ...
| | веќе видена | слични

Додека бројот на заразени случаи во светот се намалува, Европа бележи раст на бројот на новозаразени. Бројот на нови случаи на коронавирус ширум светот опадна ...
| | веќе видена | слични

Планот на претседателот вклучува и задолжителна ковид вакцина за сите владини работници и соработници на владата Претседателот на САД Џо Бајден денес патува во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доцна вчеравечер заврши средбата меѓу премиерот Зоран Заев и неговите помали коалициони партнери во Владата. „На Македонија во овој момент не ѝ се потребни ...
сите 443 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари вчеравечер во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 152 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 390 | | | веќе видена

Младата ѕвезда на Барселона, Педри открива дека бил на проба во Реал Мадрид, поминал една недела во школата по што му били кажано дека не е доволно добар. ...
сите 254 | | | веќе видена

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
сите 669 | | | веќе видена

Идната година, или барем првата половина од неа, ќе биде кризна година. Односно, на територијата на земјва ќе бидат проглаени три вида на криза - енергетска, ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Израел помалку од 10 случаи на воспаление на срцето, по примањето на трета доза Фајзер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: