Три студентки брутално убиени со секира во Русија - убиецот го запалил станот


Тројно убиство се случило во рускиот регион Оренбург. Во стан биле пронајдени безживотни тела на три девојки. Истражниот комитет на Руската федерација објави ...
| | веќе видена | слични

Пет странски државјани се осудени на смрт во Обединетите Арапски Емирати за убиство и киднапирање од прв степен на бизнисмен, исто така странец, чие тело било ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Руската полиција почна потера по 30-годишен маж, откако три млади студентки се убиени во градот Гаи, во југо-источниот дел на земјата, јави ДПА. Лицето се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Заменикот министер за финансии, Димитар Ковачевски кој е дел од владиниот преговарачки тим за влез на Алтернатива во Владата вели дека е позитивен. - Ние имаме ...
сите 332 | | | веќе видена

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини на денешниот брифинг појасни дека суштината на новите измени во врска со наплатата за ...
сите 148 | | | веќе видена

Нигерија ја откри првата инфекција со нов вид на коронавирус омикрон, од примерокот земен во октомври, неколку недели пред Јужна Африка да го предупреди светот ...
сите 627 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 94 | | | веќе видена

Според најавите од Обвинителството на Бугарија, идентификацијата на телата на 45-те жртви во сообраќајната несреќа минатиот вторник на автопатот „Струма“ треба ...
сите 303 | | | веќе видена

Финансискиот еднократен надомест од 30 денари по пациент за матичните лекари доколку достигнат и надминат опфат од 70 отсто со вакцинација од вкупниот број ...
сите 263 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три студентки брутално убиени со секира во Русија - убиецот го запалил станот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: