Каде е најтешко, а каде најлесно да се полага возачки испит во светот?

9 копии

Шведската влада вчера донесе нова седумгодишна стратегија за реформска соработка помеѓу Шведска и Западен Балкан и Турција. Постојаната соработка со земјите од ...
| | веќе видена | слични

Зајакнување на условите за демократски и инклузивен развој е целта на новата седумгодишна стратегија за реформска соработка помеѓу Шведска и Западен Балкан и ...
| | веќе видена | слични

Шведската влада денеска донесе одлука за нова седумгодишна стратегија, вредна 560 милиони евра, за поддршка на реформите во земјите од Западен Балкан и ...
| | веќе видена | слични

 Лондонската фирма Henley & Partners која дава професионални совети за државјанство и престој во земјите, објави ревидирана листа на „најмоќните“ пасоши во ...
| | веќе видена | слични

Според истражувањето, најотворена е Владата на Северна Македонија, која исполнува 83,43 проценти од поставените критериуми за отвореност, по која следи Советот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владата на Македонија е прворангирана во регионот според Индексот на отвореност на собранијата и централните власти и исполнува 83,43 проценти од поставените ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лондонската фирма Henley&Partners, која обезбедува советување за државјанство и за престој, објави ревидирана листа на „најмоќните“ пасоши во светот на која ...
| | веќе видена | слични

Македонија го дели последното место во Европа според консумирањето месо со 39 килограми по жител годишно, колку што „трошат“ и граѓаните на Албанија, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Миле Зечевиќ, долгогодишен истакнат член на СДСМ, и поранешен организациски секретар на партијата, реши да не се кандидира на партиските избори за лидер на ...
сите 236 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 203 | | | веќе видена

Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската ...
сите 580 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 155 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 141 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде е најтешко, а каде најлесно да се полага возачки испит во светот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: