КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ЈА ДОБИ И ЌЕ ЈА ПРОДАВА ЗГРАДАТА НА ПОРАНЕШНА ПОШТЕНСКА - тоа е за неплатен долг на „Гофи“ и нема врска со Еуростандард

2 копии

Комерцијална банка минатата недела и официјално стана сопственик на зградата на поранешна Поштенска банка. Банката планира зградата веднаш да ја даде на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Време зa читање: 3 минути Фондот за осигурување на депозити ја известува јавноста дека на 15 септември 2021 година измина една година од почетокот на исплатата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фондот за осигурување на депозити ја известува јавноста дека на 15 септември 2021 година измина една година од почетокот на исплатата на обесштетувањето на ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 12.228 штедачи на Еуростандард банка се обесштетени за една годна. До крајот на септември на овие штедачи има се исплатени вкупно 60.000.000 евра, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Време зa читање: 3 минути „Што може да правите кога Основниот граѓански суд Скопје игнорира одлука на Уставен суд и не ја спроведува во дело? Ова прашање ...
| | веќе видена | слични

Здружението на оштетените штедачи од Еуростандард банка „Правда за штедачи" преку пресс конференцијата одржана пред Апелациониот Суд, ја споделува со јавноста ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Здружението на оштетените штедачи од Еуростандард банка “ Правда за штедачи “ преку пресс конференцијата одржана пред Апелациониот ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд донел решение со кое ја отфрла Иницијативата за поведување на постапка за оценка на уставноста и законитоста на Одлуката на Народната банка со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ЈА ДОБИ И ЌЕ ЈА ПРОДАВА ЗГРАДАТА НА ПОРАНЕШНА ПОШТЕНСКА - тоа е за неплатен долг на „Гофи“ и нема врска со Еуростандард

Од:
До кого (е-маил):
Порака: