Скопското обвинителство отвори истрага за дилер од Штип

Двајца велешани се уапсени поради уништување на плакати на кандидат за градоначалник на Велес. 25-годишниот велешанец со иницијали Б.Н и 34-годишниот Љ.П. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Службеници од канцеларијата за криминалистички работи во прилепската полиција денеска уапсиле 43-годишен прилепчанец со иницијали Р.Т. Како што информираат од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полицијата уапсила 25-годишен скопјанец кој вчера со спреј оштетил повеќе објекти во Драчево. Полицијата го затекнала како вандализирал дел од објектите и на ...
| | веќе видена | слични

МВР информираше дека вчера во 01:30 часот на ул. „Јустинијан Први“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода 25-годишниот Х.С. од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривичнa пријавa против Д.К.(46) од Свети Николе, за сторено кривично дело „недозволено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 270 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 721 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 251 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопското обвинителство отвори истрага за дилер од Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: