Пет хороскопски знаци на кои во месец октомври нема ништо да им тргне од рака

Пристигна ретроградниот Меркур, ќе трае до средината на октомври, а во првата недела од тој месец, ќе има најголемо влијание врз овие пет знаци. Внимавајте ако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дури и ако промените што ги носи не се инспиративни и пријатни, на крајот тие се покажуваат како волшебни и неопходни Во последните 6 месеци, Плутон, планетата ...
| | веќе видена | слични

 Кој колку изневерува согласно астрологијата и уште побитно – зошто? Постои група на таканаречени емоционални изневерници кои се поврзуваат на духовно и ...
| | веќе видена | слични

Наредната година ќе ја одбележат бројни пресврти и турбуленции. Некои во тоа ќе ја видат својата шанса за успех, додека пак други ќе се помачат да одговорат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младата месечина ни носи елемент на воздухот и може да биде поттик за инспиративни идеи и нови начини на размислување за животните работи. Силен елемент на ...
| | веќе видена | слични

Стрелците се борци за морал и правда, нивните души се исполнети со харизма што може да ги движи планините. Сите луѓе родени во овој знак во својата суштина се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва ни доаѓа новата месечина во знакот на Вага, а овој пат ќе биде уште помоќна бидејќи Месечината, Сонцето, Марс и Меркур се во знакот на Вага, што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Привремената министерка за регионален развој на Бугарија, Виолета Комитова за БНТ коментира дека на денот на несреќата трхнала кон местото на несреќата на ...
сите 751 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 378 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 148 | | | веќе видена

Заев си оди, т.н. заевизам останува, СДСМ нема да избере лидер, туку заштитник на криминалот на Заеви и продолжување на заевизмот. Синоќа СДСМ приреди театар, ...
сите 223 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески посочи дека на заменикот окружен јавен обвинител на Окружното јавно обвинителство ...
сите 383 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 109 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет хороскопски знаци на кои во месец октомври нема ништо да им тргне од рака

Од:
До кого (е-маил):
Порака: