Просечната цена на струјата за домаќинствата во првото полугодие зголемена за 0,2 проценти


Според објавените податоци од ДЗС, просечната цена на струјата во првото полугодие од годинава изнесувала 5.156 денари по киловат часови. – Просечната цена на ...
| | веќе видена | слични

Цените на електричната енергија на регионалните берзи се за три пати зголемени и од 56 е/MWh пред неколку месеци, сега цените се движат меѓу 140 и 170 е/MWh и ...
| | веќе видена | слични

Астрономски раст на цените на природниот гас. Вртоглавата цена на јагленот. Прогноза за цената на нафтата од 100 долари за барел. Глобалната енергетска криза ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ максимално ќе го интензивира ископот на јаглен од сопствените рудници во РЕК Битола и Осломеј, а исто така веќе е објавен меѓународен тендер за набавка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 687 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ ИМААТ ЗАБЕЛЕШКИ НА БАРАЊАТА НА АЛТЕРНАТИВА Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се ...
сите 400 | | | веќе видена

Генералниот директор на државните електрани, Васко Ковачевски, вели дека наместо задолжителните минимални 60 отсто, АД ЕСМ одлучиле да испорачуваат 100 отсто ...
сите 301 | | | веќе видена

Роберт Левандовски за прв пат се обрати во јавноста по церемонијата за Златната топка. Пољакот кој на крајот загуби од Лионел Меси, игра навистина фантастично ...
сите 250 | | | веќе видена

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
сите 601 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Просечната цена на струјата за домаќинствата во првото полугодие зголемена за 0,2 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: