Ни германската, ни нашата лабораторија сè уште до Обвинителството не ги пратиле резултатите од вештачењето за пожарот во тетовската болница


Обвинителите кои ја водат истрагата за пожарот со 14 загинати во модуларната ковид-болница во Тетово што се случи на 8 септември, не добиле резултати од ...
| | веќе видена | слични

Дел од јавноста и експертите реагираат по одлуката на премиерот Зоран Заев да ги задржи министерот за здравство Венко Филипче и неговиот заменик Илир Хасани и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иако ги дадов сите одговори, ќе се повторам за да биде почисто. Реков дека важен влезен елемент за донесувањето на мојата одлука ќе биде истрагата во делот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неотповикливи оставки по пожарот во кој загинаа 14 лица си поднесоа директорите на тетовската болница Флорим Бесими и Артан Етеми кои како што изјави премиерот ...
| | веќе видена | слични

Дали и кој ќе одговора за пожарот во тетовската модуларна болница – останува отворено прашање, за кое целата јавноста очекува одговори. Се бара одговорност за ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство и Судот ќе одлучат дали има некоја човечка, индивидуална, субјективна или каква било одговорност за пожарот во ковид модуларната болница ...
| | веќе видена | слични

Ако Филипче не си поднесе неотповиклива оставка и не си замине веднаш, ќе докаже дека оставката до Заев била само фарса, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Бараат јавното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Молк од Собранието дали претседателот ќе ја прифати иницијативата на пратениците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за свикување итна седница. Опозицијата уште вчера ...
| | веќе видена | слични

Речиси еден месец по трагедијата со пожарот во тетовската модуларна болница остануваат познати само причините за избувнување на пожарот додека обвинителството ...
| | веќе видена | слични

Апсолутно тука никој ништо ниту амнестирал, ниту имал намера да амнестира, вели премиерот Зоран Заев на новинарско прашање околу извештајот на ОЈО за причините ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ни германската, ни нашата лабораторија сè уште до Обвинителството не ги пратиле резултатите од вештачењето за пожарот во тетовската болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: