ФИЛИПЧЕ: Со чист образ одиме на избори, имаме видливи резултати, здравството ни е столб на државата и живееме во демократија


Министерот за здравство Венко Филипче ја заборави оставката по трагедијата во тетовската болница каде во пожарот изгореа 14 луѓе и се оддаде на партиска ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на социјалните мрежи објави слики од министерот за здравство Венко Филипче кој во рамките на кампањата ...
| | веќе видена | слични

Продолжниот кабел од модуларната болница виден како се шета по пазари и трговски центри, коментира пратеникот Антонио Милошоски. Тој сподели бесни коментари од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние не инвестираме во споменици, инвестираме во луѓе кои прават историја, истакна министерот за здравство Венко Филипче на промотивниот митинг на кадрите на ...
| | веќе видена | слични

Откако медиумите почнаа да ја отвораат темата за непочитувањето на заштините мерки на партиските митинзи, се сети и министерот за здравство дека неговата ...
| | веќе видена | слични

ДСМ и ДУИ преку обвинителството во тетово си нарачале извештај каков што им одговара со цел да скријат одговорност - обвинуваат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Очигледно е дека СДСМ и ДУИ преку Обвинителството во Тетово си нарачуваат извештај каков што им одговара со цел да скријат одговорност, изјави потпретседателот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во програмата на Владата стои дека изборното законодавство ќе биде усогласено со препораките од ОБСЕ/ОДИХР. Отворена е дискусијата и за една изборна единица, ...
сите 704 | | | веќе видена

Петков си замина, на Ковачевски му остана јаболкото. Бугарската новинарка Илијана Беновска на заедничката прес-конференција на премиерите на Македонија и ...
сите 158 | | | веќе видена

Државната министерка во германското МНР, Ана Лирман ги поздравува позитивните сигнали од првата средба на македонскиот и бугарскиот премиер во Скопје. Се ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИЛИПЧЕ: Со чист образ одиме на избори, имаме видливи резултати, здравството ни е столб на државата и живееме во демократија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: