Мицкоски за СДСМ: Најдобри се во корупција и криминал, афери и скандали, никој не одговара


А зошто е важна пораката? Затоа што знаете дека не се  живее подобро. Затоа што болна и мачна е реалноста. Зошто го одземаат човечкото достоинство, рече ...
| | веќе видена | слични

Доста е од Зоран Заев во политиката и се што овој човек донесе на политичката сцена. Доста е од политика која ја сведува во броење на кеш и квадрати, порача ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот митинг во општина Илинден пред граѓаните, упати порака до Заев дека не се сите исти, односно како ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“ во понеделникот на 27 септември од Охрид ја започнаа изборната кампања за претстојните локални избори. Вчера ...
| | веќе видена | слични

Дури ни 2030-та година не е годината кога Македонија и Западен Балкан ќе бидат дел од Европската Унија, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на ...
| | веќе видена | слични

„Излезете на овие локални избори и гласајте, затоа што ќе мислат дека ја водат државата исправно и ќе продолжат да ве злоупотребуваат вас и вашата добрина, со ...
| | веќе видена | слични

Од вашата одлука зависи дали ќе им подарите нови 4 години на оние кои ги изневерија сите ваши очекувања, кои не исполниjа буквално ништо од тоа во што се ...
| | веќе видена | слични

Наместо да имаше целосна истрага, наместо уште првиот ден најодговорните да бидат повикани во обвинителството да даваат искази, да се препотуваат, а премиерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 504 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 822 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски за СДСМ: Најдобри се во корупција и криминал, афери и скандали, никој не одговара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: