Ревакцинирани 43,5% од полнолетните граѓани во државата

17 копии
2 копии

Во текот на изминатите 24 часа починале 12 лица, а уште шест дополнително биле пријавени од Мој термин, информираат од Министерството за здравство. Починале 6 ...
| | веќе видена | слични

Дванаесет лица починаа од ковид-19 во изминатите 24 часа, а регистрирани се 406 новозаболени од 3.149 тестови, вели Министерството за здравство. Пријавени се 6 ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа направени се 3.149 тестирања, а регистрирани се 406 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 184 • Куманово – 31 • Штип – 23 • Велес – 19 • ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 266 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 634 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 225 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ревакцинирани 43,5% од полнолетните граѓани во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: