Хаџимишев за Фактор: Топлификација не е загубар и ќе тужиме за штетата, парното допрва ќе поскапува

Топлификација АД во стечај не е загубар и вреди многу повеќе од постигната цена на организираната лицитација. Во четвртокот Адора инженеринг соопшти дека за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Фондот за осигурување на депозити информира дека на 15 септември 2021 година измина една година од почетокот на исплатата на обесштетувањето на депонентите – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фондот за осигурување на депозити ја известува јавноста дека на 15 септември 2021 година измина една година од почетокот на исплатата на обесштетувањето на ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 12.228 штедачи на Еуростандард банка се обесштетени за една годна. До крајот на септември на овие штедачи има се исплатени вкупно 60.000.000 евра, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Време зa читање: 3 минути „Што може да правите кога Основниот граѓански суд Скопје игнорира одлука на Уставен суд и не ја спроведува во дело? Ова прашање ...
| | веќе видена | слични

Здружението на оштетените штедачи од Еуростандард банка „Правда за штедачи" преку пресс конференцијата одржана пред Апелациониот Суд, ја споделува со јавноста ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Здружението на оштетените штедачи од Еуростандард банка “ Правда за штедачи “ преку пресс конференцијата одржана пред Апелациониот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанец премиер во последните 100 дена од мандатот на Владата ќе урне уште едно табу, рече во вечерашното гостување на Алсат Арбр Адеми од ДУИ, наведувајќи ...
сите 281 | | | веќе видена

Петков си замина, на Ковачевски му остана јаболкото. Бугарската новинарка Илијана Беновска на заедничката прес-конференција на премиерите на Македонија и ...
сите 74 | | | веќе видена

Во пресрет на заедничката седница на владите на Северна Македонија и Бугарија на 25 јануари, и од Скопје и од Софија се испраќаат пораки за нов пристап во ...
сите 481 | | | веќе видена

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ќе се сретнат во Женева. -Плановите се да се разговара за ...
сите 380 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хаџимишев за Фактор: Топлификација не е загубар и ќе тужиме за штетата, парното допрва ќе поскапува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: