Пожар во галијата на Вардар кај Холидеј Ин


11 копии

Голем пожар синоќа го зафати и делумно го уништи Понте ди феро, индустрискиот, таканаречен железен мост изграден во 1863 година што ги поврзува двете населби ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во голем пожар во Рим синоќа изгоре индустрискиот ткн. Железен мост што ги поврзува двете римски населби Остиенсе и Трастевере.Пожарот избувнал полноќ, а бил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Тетовската територијална противпожарна единица информираат дека пожарот е на дива депонија, каде гореле гуми и сличен вид отпадоци од кои се создал црниот и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Пожар избувнал во подрумот на зградата на Народната банка во центарот на Белград, јавува новинарот на РТС. Пожарникарските екипи се на терен. Нема повредени, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пожар избувна вечерва во првата галија што се наоѓа кај хотелот Холидеј Ин. По дојавата дека гори, набрзо интервенира противпожарна екипа, при што пожарот е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов на денешната прес-конференција на неговата партија ГЕРБ изјави дека Бугарија ќе инсистира да се најдат виновниците ...
сите 557 | | | веќе видена

„Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам ...
сите 311 | | | веќе видена

Во таа влада поголем фактор е ДУИ отколку СДС и нормално е дека ќе каже Ковачевски тоа што сака Али Ахмети да го слушне, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 233 | | | веќе видена

Синоќа по полноќ, полициски службеници од Одделот за униформирана полиција на подрачјата на СВР Скопје, СВР Битола, СВР Охрид, СВР Куманово, СВР Велес и СВР ...
сите 203 | | | веќе видена

Најновото заострување на односите меѓу Софија и Скопје нема да го попречи отворањето на процесот на уставни измени, вели во интервју за ТВ Телма вицепремиерот ...
сите 293 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 151 | | | веќе видена

„На денот на ослободувањето на германскиот нацистички логор на смртта Аушвиц-Биркенау, да се потсетиме дека Путин отвора нови кампови на исток“, напиша Матеуш ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар во галијата на Вардар кај Холидеј Ин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: