Џафери: Анкетна комисија не може да разгледа прашања кои се во надлежност на истражните органи

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, смета дека се уште е рано да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово, во кој животот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците наместо да дебатираа за точките во Комисијата се дебатираше за предизборна кампања и тоа предвремена. Мислам дека бев во право уште во 2017 година ...
| | веќе видена | слични

Собранието на РСМ поради локалните избори не заседава, за да не се води кампања меѓу пратениците, вели претседателот на Собранието Талат Џафери кој смета дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатите за претседател на СДСМ ја почнаа кампањата, ветувајќи зајакнување на единството во партијата, мотивирање на членството и комплетна ревизија. ...
сите 357 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Иљире Даути е избрана за координаторка на пратеничката група на Алијансата за Албанците. Пратеникот на Алијансата за Албанците, Елми Азири на денешната ...
сите 129 | | | веќе видена

Целосна поддршка од САД за изнаоѓање заеднички прифатливи одговори за билатералните прашања меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија е истакната ...
сите 180 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Анкетна комисија не може да разгледа прашања кои се во надлежност на истражните органи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: