Конституиран Советот за унапредување на индустриското производство и извозот


-Развој и поддршка на извозот и индустриските капацититети во соработка со домашните и меѓународните институции- Денес (28.09.2021 година), во рамките на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Развој на рударскиот сектор согласно највисоките принципи за заштита на животната средина, поддршка на заедницата и интензивирање на соработката со сите ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на ДУИ предводена од претседателот Али Ахмети денес се сретна со раководството на Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија, каде што ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на традиционалните средби кои Стопанската комора на Северо-западна Македонија ги одржува во пресрет на изборите денеска нејзини претставници се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Како човек што 20 години е дел од бизнис-секторот, знам точно со што се соочувате и каде е потребно да се влијае за да се овозможи одржливост и раст на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 1 ноември 2021 година ќе почне со работа Школата за продуцирање кадри за зголемување на извозот со крајна цел – формирање институт за извоз, најави денеска ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија денеска на прес-конференција ќе ги презентира програмите во рамките на новоформираниот Совет за унапредување на високото ...
| | веќе видена | слични

„Балканот треба да престане да ја имитира ЕУ и да создаде сопствена приказна заснована на реалноста на Балканот и тоа да биде направено самоиницијативно“, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 355 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 329 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона која ја демонстрираше и на Олд Трафорд каде му даде три гола на Манчестер јунајтед. Англија Досега во ...
сите 173 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 58 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 313 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски и носителката на листа за советници Ивана Ѓорѓиевска, денеска одржаа средба со ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конституиран Советот за унапредување на индустриското производство и извозот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: