Средба Бесими – Алиу: Регионален развој и соработка за развој на заеднички проекти

Регионалниот развој, соработката за развој на заеднички проекти во делот на инфраструктурата, како и „Планот за забрзување на растот“ и транзицијата кон ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, се обрати на отворањето на конференцијата „Забрзување на финансирањето зелени проекти: Претставување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европска банка за обнова и развој (ЕБОР) почнува нова програма од 155 милиони евра за Западен Балкан и Турција за отстранување на пречките за премин кон ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Растот на економијата во иднина и закрепнувањето по ковид-кризата ќе се заснова на дигитална економија, зелена економија и инклузивен просперитет. Поддршката ...
| | веќе видена | слични

Поддршката на зелената и дигитална трансформација, е и една од заложбите на Владата и Министерството за финансии, која е вградена во Планот за финансирање на ...
| | веќе видена | слични

На неа учествуваат и заменикот помошник генерален секретар на Организацијата на Обединети Нации и претседавач на Управувачкиот комитет на „Заедничкиот фонд за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев денеска во проштална средба ја прими постојаната претставничка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) во земјава, Нарине ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, денеска, на проштална средба ја прими постојаната претставничка на УНДП (Програма за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Бесими – Алиу: Регионален развој и соработка за развој на заеднички проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: