Фондацијата и МПЦ платиле само една рата за црквата Св. Константин и Елена: Сега Ре-медика ќе чека на парите

Само една рата им платиле на „Бетон“ фондацијата Св. Цар Константин и Македонската православа црква (МПЦ) за црквата која недоградена стои во центарот на ...
| | веќе видена | слични

Градежната фирма „Бетон“ го тужи Министерството за култура за неисплатени побарувања од околу 4 милиони евра за споменикот на Мајка Тереза во најстрогиот ...
| | веќе видена | слични

Градежната кмпанија „Бетон“ го продава недоградениот хотел залепен до штабот на на ВМРО-ДПМНЕ во строгиот центар на Скопје и побарувањата од 4,4 милиони евра ...
| | веќе видена | слични

Градежната кмпанија „Бетон“ го продава недоградениот хотел залепен до белата палата на ВМРО-ДПМНЕ во строгиот центар на Скопје. На хотелот, кој почна да се ...
| | веќе видена | слични

Си купувам црква и ќе си палам свеќи за здравје. Вака директорката на приватната здравствена установа „Ре Медика“ Елица Јорданова, сопруга на Минчо Јорданов за ...
| | веќе видена | слични

Приватната болница „Ре-Медика“ го презема преостанатиот долг на МПЦ и Фондацијата „Св. Цар Константин“ од околу 3,5 милиони евра за црквата „Св. Константин и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вистина е дека повикот за обедунување што го упати лидерот на СДСМ до „другарите и другарките“ ги обедини, но го обедини „другарите и другарките“ надвор од ...
сите 883 | | | веќе видена

До Државната изборна комисија (ДИК) досега ниту еден подносител на листа на кандидати за Локалните избори нема поднесено приговори за постапката за гласање и ...
сите 375 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фондацијата и МПЦ платиле само една рата за црквата Св. Константин и Елена: Сега Ре-медика ќе чека на парите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: