Нефункционалноста на законодавниот дом е во неработењето на собраниските комисии, вели Џафери


Според сегашните норми во Деловникот за работа на Собранието, законот не може да биде ставен на усвојување на пленарна седница додека не помине низ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Злоупотребата на постапката за изборот и акредитирањето на амбасадорите од страна на претседателот на Комисијата за надворешни работи во Парламентот навистина ...
| | веќе видена | слични

Тој го повика Антонио Милошоски да не го блокира испраќање на Љубомир Фрчкоски за амбасадор во Обединетите нации. Милошоски, и покрај ова, не отстапува од ...
| | веќе видена | слични

Ние имаме одлуки за сите места, но проблемот е во Собранието кога се работи за нешто што е респект кон институцијата, вели премиерот Зоран Заев за ...
| | веќе видена | слични

Имаме одлука професрот Фрчкоски да биде амбасадор во ОН, а тоа не сака да го овозможи претседателот на соодветната собраниска комисија кој ја зпоупотребува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците наместо да дебатираа за точките во Комисијата се дебатираше за предизборна кампања и тоа предвремена. Мислам дека бев во право уште во 2017 година ...
| | веќе видена | слични

Собранието на РСМ поради локалните избори не заседава, за да не се води кампања меѓу пратениците, вели претседателот на Собранието Талат Џафери кој смета дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Централната изборна комисија на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе ги верификува кандидатурите кои ги исполнуваат критериумите за избор на ...
сите 273 | | | веќе видена

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 206 | | | веќе видена

Лекарите во Јужна Африка тврдат дека новиот сој на корона вирус, омикрон предизвикува благи симптоми, како главоболка и умор и дека досега не довело до ниту ...
сите 383 | | | веќе видена

Од новата варијанта на коронавирус Омикрон постои трипати поголем ризик од повторна инфекција од моментално доминантниот вид Делта и Бета видот на вирусот, ...
сите 687 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 154 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 241 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нефункционалноста на законодавниот дом е во неработењето на собраниските комисии, вели Џафери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: