Талат Џафери: Рано е за анкетна комисија за трагедијата во Тетово


6 копии

Злоупотребата на постапката за изборот и акредитирањето на амбасадорите од страна на претседателот на Комисијата за надворешни работи во Парламентот навистина ...
| | веќе видена | слични

Тој го повика Антонио Милошоски да не го блокира испраќање на Љубомир Фрчкоски за амбасадор во Обединетите нации. Милошоски, и покрај ова, не отстапува од ...
| | веќе видена | слични

Ние имаме одлуки за сите места, но проблемот е во Собранието кога се работи за нешто што е респект кон институцијата, вели премиерот Зоран Заев за ...
| | веќе видена | слични

Имаме одлука професрот Фрчкоски да биде амбасадор во ОН, а тоа не сака да го овозможи претседателот на соодветната собраниска комисија кој ја зпоупотребува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците наместо да дебатираа за точките во Комисијата се дебатираше за предизборна кампања и тоа предвремена. Мислам дека бев во право уште во 2017 година ...
| | веќе видена | слични

Собранието на РСМ поради локалните избори не заседава, за да не се води кампања меѓу пратениците, вели претседателот на Собранието Талат Џафери кој смета дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алтернатива ќе биде дел од Владата и од парламентарното мнозинство, одлучи вечерва Централниот совет, највисокото тело на партијата. Како што изјави партискиот ...
сите 500 | | | веќе видена

Јован Деспотовски, еден од тројцата кандидати за лидер на СДСМ, извести дека се откажува од статутарното право да предложи свои претставници кои ќе ја следат ...
сите 452 | | | веќе видена

Сакаме да ја знаеме вистината, за да даде надеж дека нема да се повторат вакви тешки последици, вели Азем Садики, градоначалникот на Општина Студеничани, каде ...
сите 320 | | | веќе видена

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 202 | | | веќе видена

Епидемиологот Драган Даниловски, во интервју за НОВАТВ, смирува дека дека варијантата омикрон ќе биде последната која ќе не вознемирува. Добра вест е што е ...
сите 245 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на планинскиот ...
сите 170 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 277 | | | веќе видена

Затоа што себично е ако гледаме, нас ни одговара оваа состојба да продолжи да кажеме од партиска гледна точка виза ви Социјалдемократскиот сојуз. Меѓутоа она ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Талат Џафери: Рано е за анкетна комисија за трагедијата во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: